Možná se snažíte žít maximálně šetrně k přírodě, ale ať jste sebevětší ekologista, plastové sáčky se vám budou vždycky hodit a jejich používání se úplně nevyhnete. Já osobně používám běžně několik typů sáčků.
Nejmenší sáčky s uzávěrem používám kvůli dceři a její zálibě s korálky. Ráda navléká korálky a dělá si holčičí ozdoby a proto máme plnou krabici s uzavíratelnými průhlednými sáčky a v nich jsou korálky roztříděné podle barev, tvaru a velikosti. Těžko bychom nahradili papírovými sáčky, protože by musely mít průhledné okénko a také neustálé otevírání a zavíraní bez možnosti uzavření sáčku, aby se korálky nevysypaly, to s papírovým sáčkem nelze.
Papírové sáčky používáme na svačiny, které ale musí být v plastové krabičce. Sice se občas papír přilepí na chleba, ale to není zase tak velký problém.
Kdy ale jednoznačně sáhnu po mikroténovém sáčku je moment, kdy si přinesu domů z procházky v lese nějaké ovoce, maliny, borůvky nebo jahody a ty uchovávám do zimy v mrazničce. Mikroténový sáček je tady velmi praktická věc, protože stačí ovoce propláchnout, nasáčkovat a šup s ním do mrazničky. V zimě je pak borůvkový koláč velmi příjemným zpestřením.
A ještě na jednu věc používám PP sáčky. Do odpadkového koše. Samozřejmě třídíme plasty, papír a sklo, ale nemáme drtičku odpadků a tak se do koše vyhazují sluply od brambor a různé odřezky zeleniny a ovoce, či kosti z kuřete apod. Nedovedu si představit, že bych tyto odpadky házela do papírových pytlů nebo jen tak přímo do koše. Plastový sáček do koše se dá uzavírat a tak se může vyhodit až když je opravu plný.
PP sáčky jsou také nenahraditelné pokud jedete na dovolenou a potřebujete sbalit vícero bot. Cestou na dovolenou budou boty jistě čisté, ale o zpátečních cestách se to už tak nedá říct a špinavé či mokré boty je nejlépe dát do plastového sáčku čili igelitové tašky.