Pro výtvarně nadané děti je dobrou volbou kroužek malování a kreslení. Ve kterém je rozvíjena nejen jejich kreativita, ale i estetické cítění. První výtvarná díla bývají nakreslena tužkou, uhlem či tuší. Figurálních a portrétních kreseb či architektonických objektů. Při které je největší důraz kladen na přesné proporce a perspektivu. Následuje malby vodovými, akrylovými a olejovými barvami. Mnoho dětí využívá ke své tvorbě pastely, které svou barevnou škálou umožňují rozvíjet na kreslící ploše v plné míře fantazii. Velkou výhodou, že v tomto výtvarném kroužku jsou děti seznamovány nejen s praktickými dovednostmi, ale i teorii barev, principy jednotlivých technik i skladbou obrazu.
Kroužek herectví je dobrou průpravou pro děti, které jsou obdařeny jak pohybovým, tak slovním talentem. Hravou formou se v něm seznámí se základy dramatické dovednosti. Naučí se ztvárňovat různorodé postavy přirozeným způsobem, rovněž i kultuře pohybu a správnému vyjadřování. Velkou devízou je rovněž budování zdravého sebevědomí. S čímž úzce souvisí tolik potřebná schopnost se prosadit. Základy divadelní terminologie a herecké techniky jsou rovněž součástí výuky. Pro menší děti je vhodné začít v divadelním a dramatickém kroužku. Ve kterém se formou zábavy a hravou formou mají možnost naučit zřetelné mluvě, zvládání hlavolamů, spoustě říkanek.
Ale především se naučí vystupovat před ostatními dětmi. A to hned na prknech, která znamenají svět. Hudební rozvoj je dalším, pro děti přínosný způsob, jak je vtáhnout do nádherného světa muziky. Zobcová flétna bývá většinou prvním hudebním nástrojem, se kterým se děti seznámí. Patří mezi nejsnáze zvládnutelný nástroj a pro většinu to bývá první schůdek v dalším hudebním vzdělávání. Klavír bývá dalším nástrojem, na kterém je rozvíjeno od teorie po praxi hudební umění dětí. Od národních písní po klasické skladby. Hře na kytaru se nejčastěji věnují chlapci. Kteří si často založí skupiny s kamarády bubeníky. A tento nástroj jim většinou zůstane coby koníček do pozdního věku.